PARYŻ/PARIS NOTATKI ZE SPACERÓW

PIO KALIŃSKI (1977 – 2077), linorytnik, grafik, ilustrator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Animator życia artystycznego w klubie LOKATOR w Krakowie (2001 – 2011). Autor licznych wystaw w dziedzinie fotografii i grafiki w Polsce i za granicą (Niemcy, Czechy, Słowacja, Francja). Założyciel pisma artystyczno-literackiego „Mrówkojad*” oraz Wydawnictwa Lokator.

Opis

Paryż – dawniej cel podróży, dziś miejsce przesiadek. Punkt na mapie z którego wyrusza się dalej, w głąb kraju zwanego przez Paryżan pogardliwie prowincją. Ale prowincjonalność można dostrzec również w samej stolicy Francji, wystarczy tylko przyjrzeć się jej nieco bliżej: przechadzając się niczym XIX-wieczny flâneur po jego uliczkach, placach i mało turystycznych dzielnicach, których urok i niezwykłość przeplata się z pospolitością.

Do takiego spaceru zapraszają nas grafiki Pio Kalińskiego, którego uwagę przykuwają miejsca, ludzie i sytuacje, mówiące nam o Paryżu coś innego niż wysyłane z niego kolorowe pocztówki z Wieżą Eiffla. Wędrówkom tym towarzyszą nieodłącznie lektury tych pisarzy (Perec, Céline, Wharton, Topor, Mabanckou) z którymi krakowskiego artystę łączy podobne zamiłowanie do przysiadania w kafejkach. Zawsze z atrakcyjnym punktem obserwacji.

Informacje dodatkowe

Autor

Pio Kaliński

ISBN

978-83-63056-00-1

Wydanie

I

Ilustracje

Pio Kaliński

Oprawa

Miękka

Wymiary

200 × 200

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PARYŻ/PARIS NOTATKI ZE SPACERÓW”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *