tekst: Grzegorz Kasdepke
ilustracje: Tomek Kozłowski

W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko!
Skąd o tym wiem? Czasem słyszę, jak warczy, mruczy i gulgocze. Po jedzeniu czuję, jak rośnie, a kiedy za długo go nie karmię – wpada we wściekłość! Gdy długo się nie odzywa – zaczynam się niepokoić. To w końcu moje zwierzątko, które w nocy odstrasza warczeniem duchy!

Dowcipna książka o małej dziewczynce i niezwykle tajemniczym zwierzątku.

– Myślisz, że ono nie wyskoczy?
Miałam nadzieję, że nie. Bo niby którędy?
– A jak tam weszło? – zapytał kolega.
– Nie wiem – wyznałam szczerze.
– Może wypiłaś wodę z kałuży? – zastanawiał się kolega. – Albo nie umyłaś rąk przed jedzeniem? Zwierzątko było małe jak bakteria, więc je połknęłaś, a teraz ono rośnie i rośnie?
Całkiem możliwe!

Po jednym ze spotkań autorskich młoda mama opowiedziała mi zabawną historię. Jej paroletnia córeczka, wsłuchawszy się w swój burczący brzuch, nabrała przekonania że mieszka w nim jakieś zwierzątko. Stwierdziłem, że to fantastyczny pomysł na książkę.
Grzegorz Kasdepke

Grzegorz Kasdepke (ur. 1972) – autor ponad 30 książek dla dzieci i młodzieży, twórca słuchowisk radiowych. Były redaktor naczelny pismaŚwierszczyk. Za swoją twórczość literacką dla młodych czytelników otrzymał wiele nagród i wyróżnień. „W moim brzuchu mieszka jakieś zwierzątko” to – po „Zającu”„Potworze” – trzecia książka, którą napisał dwa Dwóch Sióstr.

Tomek Kozlowski (ur. 1969) – grafik i ilustrator, absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Poza rysowaniem i książkami dla dzieci uwielbia książki o ogrodach i smakowite blogi kucharskie.

WYDAWNICTWO DWIE SIOSTRY 2012