,,Miś ma stracha” to książka artysty Jacoba Granta, która jest zapowiedzią najnowszej, misiowej serii dla małych czytelników (#wydajemisie) od Wydawnictwa Lokator Media. Co więcej, książka została przetłumaczona przez bardzo lubianego w tej roli Michała Rusinka.

Głównym bohaterem picturebooka jest tytułowy Miś. Miś jest klasycznym przykładem prawdziwego pedanta. Uwielbia porządek i tylko w domu wyszorowanym na błysk, czuje się naprawdę dobrze. Mieszka praktycznie sam, nie licząc jego ukochanej przytulanki Ursy. 

Pewnego dnia coś jednak bardzo zaczyna budzić jego niepokój. Miś dostrzega wszędzie małe pajęczyny i postanawia… odszukać złoczyńcę! Podczas nerwowego zaglądania w każdy kąt – sam robi ogromny bałagan! Mało tego! W pewnym momencie okazuje się, że jego przytulanka Ursa przypadkowo uszkodziła się podczas zawieruchy.

Nie będę zdradzać całej fabuły, ale mogę zapewniać, że bajka ma szczęśliwe zakończenie. Okazało się, że to, co wydawało się zagrożeniem, jest w rzeczywistości przyjacielem. Miś także zmienił swoje nastawienie odnośnie pewnych nawyków i szybko się przekonał jak miło w większym gronie czytać wspólnie książki.

czytaj całość >>>