Inicjatywa Ładnie Naprawię to przedsięwzięcie o skali ogólnopolskiej. Serwis „Ładnie Naprawię” ma na celu połączenie w jednym miejscu działających lokalnie (w dużych miastach, małych miejscowościach, na wsiach), utalentowanych i przedsiębiorczych ludzi, którzy myślą o środowisku naturalnym, chcą oszczędzać i zarabiać pieniądze. W ramach „Ładnie Naprawię” dajemy możliwość spotkania się tych, którzymają coś do naprawienia z tymi którzy mogą to naprawić – artystami w swoim fachu.

Dbamy o kulturę lokalną, regionalną, dziedzictwo kulturowe – dzięki serwisowi Ładnie Naprawię możemy ocalić od zniszczenia i zapomnienia wiele wartościowych przedmiotów, klasyków wzornictwa, pamiątek dokumentujących naszą historię.

Dbamy o ekologię – zachęcamy do nie wyrzucania rzeczy na śmietnik, kiedy się znudzą bądź popsują, zachęcamy do naprawiania. Dzięki temu wpływamy na zmniejszenie produkcji i związanej z nią nadmierną eksploatacją środowiska naturalnego. Z drugiej strony dzięki naprawianiu wydłuża się cykl życia produktu nie trafia on na śmietnik gdzie mógłby być szkodliwy dla środowiska, osób które poddają go „dzikiemu recyklingowi” np. w afryce.

Oszczędzamy, uczymy oszczędności – dzięki „Ładnie Naprawię” przedmioty zyskują nowe życie dzięki czemu nie musimy kupować nowych! Każdego roku w Polsce firmy wydają miliardy złotych na reklamę „kupowania”. Reklamy telewizyjne wmawiają nam, że musimy wydawać pieniądze na rzeczy często zupełnie niepotrzebne tylko dlatego że na rynku są już nowsze i ładniejsze. Ładnie Naprawię promuje oszczędność, rozsądek w konsumpcji!

Wspieramy odpowiedzialność społeczną – zachęcamy do wspierania lokalnych przedsiębiorców wykonujących tradycyjne zawody. Dzięki Ładnie Naprawię społeczności lokalne mogą na nowo odkryć zapomnianych, nie mogących się wypromować, przegrywających konkurencję z korporacjami czyli zagrożonych wykluczeniem przedsiębiorców lokalnych. Naprawiając, odnawiając a nie kupując nowe dajemy pracę naszym sąsiadom pracującym na tej samej ulicy, podwórku czy w dzielnicy. Dzięki temu pieniądze zostają w naszym mieście, miasteczku a nie są transferowane za granicę do Chin, Indii a następnie do globalnych korporacji.

Pobudzamy przedsiębiorczość – Serwis Ładnie Naprawię dedykujemy wszystkim, którzy chcą zarabiać na swoich nietuzinkowych umiejętnościach. Dzięki Ładnie Naprawię artyści-fachowcy promują swoje usługi oraz pozyskują zlecenia. Dzięki połączeniu serwisuwww.ladnienaprawie.pl z serwisem www.pluseco.pl dajemy możliwość użytkownikom sprzedaży ładnie naprawionych przedmiotów bądź przedmiotów, które wymagają naprawy