WSTRZĄSAJĄCO PRZYSTOJNY MĘŻCZYZNA

„Wstrząsająco przystojny mężczyzna” to druga książka w dorobku Wiśniewskiego – groteskowa, zabawna, labiryntowa opowieść o pogrzebie, którego uczestnicy poznają fantastyczne i absurdalne wspomnienia zmarłego. Opowieść rozpada się na dziesiątki innych opowieści, zawieszonych pomiędzy szaleństwem a baśnią, mistyką a humorem, pomiędzy twórczością Flanna O’Briena i Borisa Viana. Z tego labiryntu wyobraźni każdy czytelnik znajdzie swoje własne wyjście.

Opis

Tomasz Wiśniewski – ur. 1987 w Hanowerze, pisarz i krytyk literacki. Za debiutancki zbiór opowiadań „O pochodzeniu łajdaków” (Wydawnictwo Lokator, 2015) nominowany do Nagrody Conrada, Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza i Górnośląskiej Nagrody Literackiej Juliusz oraz uhonorowany Nagrodą Specjalną Krakowa – Miasta Literatury UNESCO (2016)

kupuj na: www.tylkodobreksiazki.pl

Informacje dodatkowe

Autor

Tomasz Wiśniewski

ISBN

978-83-63056-35-3

Premiera

24.11.2016 r

Oprawa

Miękka

Cena

29 zł

Recenzje

Odpowiedzi na to pytanie szuka w nowej książce – niewielkiej powieści – Tomasz Wiśniewski, który w roku 2015 oczarował i zaczarował wielu czytelników i krytyków swoim debiutem, czyli 'O pochodzeniu łajdaków’. Tym razem trafiamy na pogrzeb, który odbywa się… w bibliotece. Jest śmiesznie, refleksyjnie i abstrakcyjnie. Jak to u Wiśniewskiego. Poleca Michał Nogaś.

Michał Nogaś, wyborcza.pl

oglądaj

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „WSTRZĄSAJĄCO PRZYSTOJNY MĘŻCZYZNA”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *