TESTAMENT MASZYNOWEJ DZIEWCZYNKI

Maszynowa Dziewczynka umrze pierwsza. Tak postanowiła. Ale wszyscy inni zdążą umrzeć przed nią. Testament Maszynowej Dziewczynki to zapisana wierszem współczesna baśń o młodej kobiecie, która straciła wszystko i wszystkich, choć zachowała przy tym odwagę, gniew i bezczelność.

Opis

Ida Linde – ur. 1980 w Umeå. Szwedzka pisarka, poetka, tłumaczka. Zadebiutowała w 2006 r. tomem wierszy „Maskinflickans testamente” („Testament mechanicznej dziewczynki”). W 2009 r. ukazał się zbiór prozy poetyckiej „Om jag glömmer dig blir jag en annan” (Jeśli o tobie zapomnę, stanę się kimś innym, pol. wyd. Lokator Media 2015), a dwa lata później, w roku 2011, powieść „En kärleksförklaring” (Poleciały w kosmos, pol. wyd. Lokator Media 2016). Jej wiersze drukowane były w czasopismach Portret, Tekstualia i Rita Baum oraz prezentowane w ramach projektu „Wiersze w metrze” w Warszawie. Autorką przekładów książek Idy Linde jest Justyna Czechowska.

Książka dostępna w dystrybucji ogólnopolskiej:
www.ateneum.net.pl / www.motyleksiazkowe.pl / www.azymut.pl / www.liber.pl / www.platon.com.pl / oraz w sklepie internetowym: tylkodobreksiazki.pl

Informacje dodatkowe

Autor

Ida Linde

ISBN

978-83-63056-72-8

Przekład

Justyna Czechowska

Cena

39 zł

Liczba stron

44

Oprawa

Miękka ze skrzydełkami

Premiera

03.2021 r.

Recenzje

Choć Testament Maszynowej Dziewczynki to pozycja niewielka, jak w soczewce skupiają się w niej istotne dla całej twórczości Idy Linde tematy: miłość, śmierć, cielesność czy macierzyństwo.

Ilona Klimek-Gabryś, miesiecznik.znak.com.pl

czytaj więcej

 

Łatwo poddać się literackiemu głosowi szwedzkiej autorki, bo jego siła jest z niczym nieporównywalna.

Kamila Dzika-Jurek, polityka.pl

czytaj więcej

 

 

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „TESTAMENT MASZYNOWEJ DZIEWCZYNKI”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *