PACYNKI

„Pacynka – krótki utwór prozą, zwykle nakładany na palec przez czytelnika. Pacynki często łączą się w serie 12 utworów, po sześć na każdą rękę”

Opis

W bajkowych utworach Jerzego Franczak i w pochodzących z innej konwencji obrazkach PIOtra Kalińskiego niemal wszystkie postaci cierpią na rozmaite braki. Mamy tu długonosego króla bez rączek, piękną królewnę, która straciła głowę czy ślepego mesjasza bez nóżek. Mamy też karkołomny język, urzekające grafiki i władzę, jaką dają na autorzy. Pacynka to bowiem utwór, jak czytamy w definicji ze Słownika terminów literackich, nakładany na palec przez czytelnika.

Informacje dodatkowe

Autor

Jerzy Franczak, Pio Kaliński

Ilustracje

Pio Kaliński

ISBN

978-83-61962-04-5

Oprawa

Miękka

Cena

29 zł

Wymiary

105 x 150

Liczba stron

48

Wydanie

I

Recenzje

Zdeformowane postaci, które zachowują pamięć swoich pięknych poprzedników, sprawiają, że spojrzeć czytelnik musi na nie z czułością, podobnie jak czynią to autorzy. Nie sposób bowiem oprzeć się wrażeniu, że zarówno w wyjątkowo charakterystycznych grafikach PIO (zajączek przebity strzałami mną wstrząsnął) i nie mniej rozpoznawalnych tekstach Franczaka, nie ma miejsca na konwencjonalne rozwiązania. Nawet, jeśli to tylko bajki.

Olga Szmidt, Magazyn Mrówkojad* numer 52

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o „PACYNKI”

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *